چهارشنبه, 03/22/1398 - 08:20

مهدی هنری در حاشیه بازدید از فعالیت جهادگران در روستای سیل زده شیرگ سربیشه اظهار داشت: بعد از وقوع سیل روز چهارشنبه در روستای شیرگ سربیشه بلافاصله با هماهنگی صورت گرفته عصر دیروز جهادگران و نیروهای بسیج سازندگی سربیشه برای کمک رسانی به روستا اعزام شدند و تا آخرشب در زمینه کمک به خروج آب از منازل مسکونی مردم خدمت رسانی کردند.

وی افزود : امروز صبح نیز یک اکیپ تخصصی از نیروهای سازندگی استان به همراه یک دستگاه کف‌کش و یک دستگاه لجن‌کش به روستا اعزام شد و مشغول خارج کردن آب و گل و لای از منازل مسکونی هستند.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر بیش از 50 نفر از جهادگران بسیج سازندگی در روستا در حال خدمت رسانی به مردم  بوده و در زمینه پاکسازی منازل و هدایت گل و لای به بیرون خانه‌ها و همچنین درآوردن وسایل و امکانات زندگی از زیر آوار با مردم همکاری می‌کنند.

هنری بیان کرد: با توجه به اعلام آمادگی سایر جهادگران استان در صورتی که نیاز به حضور تعداد بیشتری از جهادگران باشد نسبت به اعزام آنها اقدام خواهد شد.

اسکان موقت 350 نفر در روستای شیرگ 

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت:  100 تخته موکت، 450تخته پتو و 190 بسته غذایی 72 ساعته بین گرفتارشدگان سیل توزیع شد.

محمدرحیم شهریاری با اشاره به وقوع 30 مورد آبگرفتگی مسکونی در روستای شیرگ گفت: 45 نیروی امدادی در این مناطق خدمات رسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در شهرستان درمیان 15 بسته غذایی 72ساعته در شب گذشته بین افراد گرفتار در سیل توزیع شد.

وی افزود: نجات دو کودک گرفتار در سرویس مدرسه، خدمات رسانی 5 مورد آبگرفتگی منزل مسکونی در روستای سریجان درمیان و نجات 4نفر گرفتار در سیلاب با امدادهوایی در روستایی قوزشک درمیان از دیگر فعالیت‌های نیروهای امداد هلال احمر در شب گذشته است.