پنجشنبه, 10/14/1396 - 07:09 khorasanejonoubi
سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان خبر داد:

اتمام اسکان زلزله زدگان روستای شیخ صله کرمانشاه با همت سپاه خراسان جنوبی

مهندس هنری سرپرست سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی پس از بازدید روستای زلزله زده شیخ صله کرمانشاه گفت: عملیات اسکان موقت روستای شیخ صله کرمانشاه با تلاش سپاه انصارالرضا(ع) ، گروه های جهادی استان و باهمکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء پایان یافت.
اتمام اسکان زلزله زدگان روستای شیخ صله کرمانشاه با همت سپاه خراسان جنوبی

حضور گروه جهادی شهرستان درمیان در منطقه شیخ صله

هنری با بیان اینکه عملیات امداد و نجات، اسکان اظطراری، اسکان موقت و کمک به اسکان دائم هموطنان عزیز در روستاهای زلزله زده کرمانشاه با تدبیر فرماندهی محترم کل سپاه به سپاه های استان واگذار شده بود گفت: سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی نیز در روستای شیخ صله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی کرمانشاه مستقر شده و در ابتدا در توزیع اقلام مورد نیاز مردم نصب چادرهای اضطراری و...همراه مردم روستاه بوده است پس از اسکان اضطراری به کمک قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) سپاه که بر اساس تفاهم نامه با بنیاد مسکن نصب کانکس های ثابت اسکان موقت کرمانشاه به تعداد 8000 واحد را عهده دار شده بود آمده و با اعزام گروه های جهادی استان باعث تسریع در احداث سکو ها و مونتاژ و نصب کانکس ها شده است. در هر مرحله بصورت دوره ای حدود 30 نفر از گروه های جهادی عمرانی به منطقه اعزام شده که در حال حاضر نیز گروه های جهادی شهرستان درمیان در منطقه حضور دارند.

 

اتمام اسکان موقت زلزله زدگان

وی گفت: با تلاش سپاه و کمک جهاگران استان عملیات اسکان موقت زلزله زدگان روستای شیخ صله قبل از موعد مقرر و 30روزه به اتمام رسید در حالی که بر اساس تفاهم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و بنیاد مسکن مدت تفاهم 45روزه پیش بینی شده بود.

 

نصب 198 کانکس برای اسکان موقت

هنری از نصب و تکمیل 198 کانکس با توجه به لیست ارزیابی بنیاد مسکن در این روستا خبر داده و ادامه می دهد: علاوه بر کانکس ها با پیگیری صورت گرفته از طریق خیرین تعداد 46 کانکس سیار 15 باب سرویس بهداشتی و10باب حمام نیز در اختیار مردم زلزله زده روستا قرار گرفت و همچنین با کمک گروه های جهادی سرویس بهداشتی و حصار بیش از 30منزل نیز تعمیر و بازسازی شد.

سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان می گوید: در کنار گروه های جهادی اکیپ های پزشکی به همراه دارو،روحانی و فعالان فرهنگی نیز به روستا اعزام شدند که با برقراری برنامه های فرهنگی ویژه برای مردم و بخصوص نوجوانان و دانش آموزان زمینه شادابی و پویای روستا را فراهم نمودند.

 

از سرگیری فعالیت مدرسه

وی گفت: با توجه به تعطیلی مدارس روستا بعد از وقوع زلزله پیش بینی تأمینی کانکس مناسب جهت استفاده دانش آموزان از طریق خیرین صورت گرفته و با تأمین کانکس فعالیت مدارس از سر گرفته شد.همچنین بدلیل تخریب یکی از مساجد روستا با همکاری گروه های جهادی یک فضای موقت برای برپایی مراسم نماز جماعت و به عنوان جایگزین مسجد تا زمان بازسازی آن آماده گردید.

هنری ضمن درخواست از مردم جهت کمک به هموطنان عزیز کرمانشاه گفت: با توجه به دستور فرماندهی محترم کل سپاه مبنی بر حمایت از مردم روستا در بحث اسکان دائم کمک های مردمی و خیرین در سطح استان توسط مراکز جمع آوری سپاه و نواحی بسیج در شهرستان ها جمع آوری شده و به همراه کمک های غیر نقدی و مصالح و امکانات، بین مردم این روستا توزیع خواهد شد. چرا که وام تخصیص یافته از طریق بنیاد مسکن برای احداث و بهره برداری واحدها کافی نبوده و هر واحد حدود 10میلیون تومان نیاز به کمک جهت تکمیل و بهره برداری خواهد داشت.

وی در انتها از کلیه هم استانی های عزیز درخواست کرد کمک های خود را در این راستا به مراکز جمع آوری کمک ها در سپاه استان و نواحی مقاومت بسیج شهرستان ها تحویل و یا به شماره حساب  ۵۱۵۱۶۲۸۴۳۸۰۱۱  نزد بانک سپه واریز کنند.