چهارشنبه, 11/25/1396 - 13:40 khorasanejonoubi
در قالب تفاهم با آستان قدس رضوی صورت می پذیرد:

اجرای 40 پروژه مرتبط با حوزه آب در استان

سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان خبر داد: انعقاد تفاهم نامه همکاری آستان قدس رضوی و بسیج سازندگی خراسان جنوبی در خصوص اجرای 40 پروژه عمرانی و محرومیت زدایی مرتبط با منابع آب در سطح استان
اجرای 40 پروژه مرتبط با حوزه آب در استان

مهدی هنری با بیان اینکه یکی از برنامه های بسیج سازندگی اجرای طرح های عمرانی و محرومیت زدایی و خدمات رسانی به مردم عزیز استان می باشد گفت: دراین راستا پیگیری جهت استفاده بهینه از اعتبارات محرومیت زدایی کلیه نهادها و سازمان های مرتبط با موضوع و هدایت آنها به سمت مناطق و روستاهای محروم استان را در برنامه دارد. چرا که رفع محرمیت و فراهم کردن امکان زندگی برای روستاییان مناطق محروم، عامل بسیار مهمی در توسعه اقتصادی، تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان می باشد.

 

وی از آستان قدس رضوی به عنوان نهادی مقدس یاد کرد و ادامه داد: به دلیل تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حکم انتصاب تولیت محترم آستان قدس برخدمت به محرومین و مستضعفین خوشبختانه برنامه های محرومیت زدایی در راس برنامه های آنها قرار گرفته است.


هنری گفت: با توجه به ظرفیت سازمان بسیج سازندگی در ارتباط مستقیم با مردم و حضور فعال در روستاها تفاهم نامه ای فی مابین آستان قدس رضوی و بسیج سازندگی خراسان جنوبی به منظور محرومیت زدایی و ایجاد زمینه اشتغال پایدار از طریق اجرای پروژه های احیا و مرمت قنوات و احداث کانال و استخرهای ذخیره آب در سطح استان خراسان جنوبی منعقد گردیده است.


سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان ادامه داد: مهمترین مزیت این تفاهم اجرای پروژه در همه شهرستان های استان می باشد. بر این اساس تعداد 40 طرح در این برنامه اولیه قرار گرفته که براورد اعتبار کلی آن 15 میلیارد ریال بوده و 50 درصد آن به میزان 750 میلیون تومان توسط آستان قدس تامین می گردد.50 درصد باقیمانده نیز با پیگیری بسیج سازندگی از طریق خودیاری اهالی، خیرین وادارات و دستگاه های متولی پروژه تامین خواهد شد. مطابق این تفاهم مبلغ 200 میلون تومان برای شروع بکار پروژه از طرف آستان قدس رضوی تخصیص یافته که آن را در هفته جاری به حساب سازمان واریز و عملیات اجرای پروژه ها از هفته آینده آغاز خواهد شد.


وی در انتها ابراز امیدواری کرد که  با هم افزایی و استفاده بهینه از کلیه ظرفیت ها و اعتبارات  و به برکت اعتبار مربوط به آستان قدس رضوی بتوانیم قدمی هر چند کوچک در راستای کمک به مردم شریف استان برداریم.