یکشنبه, 07/27/1399 - 12:47 khjonobi-admin

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی: ۷۸۰ پروژه زودبازده عمرانی در روستاهای خراسان‌جنوبی به اتمام رسید

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی:
۷۸۰ پروژه زودبازده عمرانی در روستاهای خراسان‌جنوبی به اتمام رسید

هنری گفت: یکی از برنامه‌های بسیج سازندگی در روستاها کمک به دولت در اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی و پروژه‌های کوچک و زودبازده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: از ابتدای سال گذشته در قالب ۴۰ هزار پروژه بسیج ۹۳۸ پروژه عمرانی کوچک و زود بازده را در روستاها و مناطق عشایری و محروم خراسان‌جنوبی آغاز کردیم که تاکنون ۷۸۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به اتمام رسیده است.

هنری گفت: از ۹۳۸ پروژه تعریف شده تعداد ۵۱۵ پروژه احداثی، ۱۶۱ پروژه تکمیلی و ۲۶۲ پروژه نیز پروژه‌هایی بهسازی و مرمت بوده است.

اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای ۹۳۸ پروژه

وی با بیان اینکه مجموع اعتبار تعریف شده برای این پروژه‌ها ۳۴ میلیارد تومان است، اظهار کرد: از این میزان اعتبار حدود ۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات سپاه و بسیج و قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی، ۱۱ میلیارد تومان از محل کمک‌های خیرین و ۱۷ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات دستگاه‌های اجرایی مرتبط تأمین می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اولویت پروژه‌های بسیج سازندگی با پروژه‌های مربوط به زیرساخت‌های کشاورزی است، بیان‌کرد: پروژه‌های مرتبط با منابع آب شرب، منابع آب کشاورزی، اشتغال و فرهنگی نیز از دیگر پروژه‌های بسیج سازندگی در روستاها و مناطق محروم است.

ثبت ۵۷۰ گروه جهادی محله محور

هنری ادامه‌داد: یکی از ظرفیت‌های مهم بسیج برای اجرای پروژه‌های عمرانی گروه‌های جهادی هستند که تاکنون ۵۷۰ گروه جهادی جغرافیا محور ثبت شده است که نسبت به ابتدای سال گذشته که ۳۵۰ گروه بوده‌اند دو برابر افزایش یافته است.

وی یادآور شد: همچنین هر پایگاه بسیج مساجد یک گروه جهادی محله محور دارد که این گروه‌ها نیز خدمات شایانی را داشته‌اند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه از جمله سیاست‌های بسیج سازندگی ترویج اقتصادی مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد با کمک تسهیل گران است، بیان‌کرد: تاکنون ۴۲۰ صندوق قرض‌الحسنه مردمی در روستاهای خراسان‌جنوبی فعال شده‌اند.

هنری گفت: تاکنون ۷۰۰ مورد فرصت شغلی با استفاده از کمک‌های این صندوق‌های قرض‌الحسنه و با استفاده از سرمایه‌های خرد مردم ایجاد شده است.

وی اظهارکرد: ما با تشکیل بانک اطلاعاتی مشاغل خرد روستاها در راستای فروش و بازاریابی محصولات روستائیان کمک خواهیم کرد.