شنبه 1399/08/17 - 11:07 khjonobi-admin
قرارگاه جهادی شهید کاوه برای مقابله با ویروس کرونا در خراسان

قرارگاه جهادی شهید کاوه برای مقابله با ویروس کرونا در خراسان جنوبی تشکیل می‌شود

مهدی هنری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیرو فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر ورود مجدد نیروهای داوطلب و جوانان مخلص جهت مبارزه با کرونا در میدان، با تشکیل جلسات شوراهای جهادی شهرستان‌ها بر اساس اولویت‌بندی فعالیت‌ها و خدمات جهادگران بر اساس نیاز ستادهای شهرستانی کرونا و مراکز بهداشت در شهرستان‌ها گروه‌های جهادی فعالیت خود را در سطح استان از اواخر هفته گذشته آغاز کردند.

وی افزود: برای هماهنگی فعالیت گروه‌های جهادی و گروه‌های مردمی در سطح استان و هدایت و راهبری آنها در بحث استفاده بهینه از ظرفیت نیروها در مقابله با ویروس کرونا، مجمع جهادگران استان تشکیل جلسه داد و برای هماهنگی موضوع قرارگاه جهادی شهید کاوه در راستای مقابله با ویروس کرونا در سطح استان راه‌اندازی شد.

رئیس مجمع جهادگران خراسان جنوبی بیان کرد: بر اساس کمیته‌های زیرمجموعه قرارگاه، فعالیت‌های مختلفی در سطح استان پیگیری خواهند شد که یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها هماهنگ کردن همه گروه‌های جهادی و مردمی در سطح استان و اعلام اولویت‌بندی برنامه‌ها در شهرستان‌ها بر اساس نظر شورای جهادی شهرستان‌ها و پشتیبانی از شورای جهادی جهت عملکرد مطلوب است.

هنری گفت: قرار است قرارگاه جهادی شهید کاوه در راستای مقابله با ویروس کرونا با تمرکز بر بحرانی‌ترین نقاط استان عملیات جهادی خود را در کمیته‌های ذیل قرارگاه جهادی دنبال کند.

وی تصریح کرد: مقرر شد با توجه و تاکید مقام عظمای ولایت، محوریت فعالیت گروه‌های جهادی در مساجد و به صورت محله محور باشد.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: پیرو فرمان رهبری مبنی بر ورود نیروهای داوطلب و جوانان مخلص برای مبارزه با کرونا قرارگاه جهادی شهید کاوه در استان تشکیل شد که قرار است با تمرکز بر بحرانی‌ترین نقاط استان عملیات جهادی خود را دنبال کنند.

هنری بیان کرد: احصا مسائل و مشکلات اجرایی مرتبط با کرونا توسط گروه‌های جهادی و ارجاع آن به قرارگاه جهت پیگیری، استفاده از ظرفیت رسانه و هنر جهت ترویج و فرهنگ سازی نکات اموزشی بهداشتی، اعزام، آموزش و توجیه افراد جهادی متقاضی در بیمارستان‌ها، ضدعفونی مدارس و مساجد بر اساس اولویت و نیاز هر شهرستان، رفع مشکل مشاغل آسیب دیده از کرونا، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و فعال شدن کارگاه‌های مرتبط به گروه‌های جهادی و مجموعه‌های مردمی، فرهنگ سازی در زمینه اهدای پلاسمای خون افراد بهبود یافته و دیگر نکات حائز اهمیت از جمله اقدامات قرارگاه جهادی شهید کاوه در سطح استان است.

وی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت نهادهای انقلابی مانند ستاد اجرای فرامین حضرت امام(ره)، بنیاد علوی،کمیته امداد، آستان قدس برای پشتیبانی مالی از فعالیت‌های جهادی در سطح استان استفاده بهینه خواهد شد.

رئیس مجمع جهادگران خراسان جنوبی ادامه داد: سلامت افراد جهادی در زمینه همکاری و حمایت آنها از مدافعان سلامت در اولویت قرار گرفته و با استفاده از ظرفیت خیرین و نهادهای خدمت رسان  مبنی بر تامین اقلام بهداشتی و حفاظتی برای خانواده‌های محروم و بی بضاعت و تامین تیم جهادی برای خرید اقلام و مایحتاج ضروری خانواده‌هایی که به دلیل بیماری کرونا در قرنطینه هستند برنامه‌ریزی انجام شده است.

هنری عنوان کرد: در جهت تحقق فرمایشات رهبری در زمینه اهمیت معجزه وار دعا، توسل و استغفار جهت رفع بلا توسط کمیته فرهنگی و تولید محتوا برنامه عملیاتی در این زمینه در حال انجام است.