شنبه, 09/01/1399 - 20:37 khjonobi-admin

حضور 38 جهادگر بسیجی در بیمارستان مصطفی خمینی طبس

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس گفت : جهادگران بسیجی این روز‌ها و در ُبحبوهه کرونا با اقدامات جهادگونه‌ی خود در این جبهه به خوبی ایفای نقش می کنند.

سرهنگ دوم پاسدار علی خبازی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس اظهار داشت: بسیج و سپاه با تشکیل قرارگاه امام رضا (ع) و در راستای مقابله با کرونا اقداماتی از ضِد عفونی کردن بیمارستان‌ها گرفته تا ِامدادرسانی به خانواده‌ها و بیماران کرونایی را وظیفه خود می داند.

وی افزود : با توجه به کمبود نیروی کادر درمان و اعلام نیاز از طرف شبکه بهداشت و درمان شهرستان تعداد 38 نفر جهادگر بسیجی خواهر و برادر در بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی به صورت شیفتی مشغول به خدمت رسانی هستند.

خبازی خاطر نشان کرد : یک گروه جهادی با اوج گیری بیماری کرونا در بیمارستان روزانه دو نوبت مشغول ضد عفونی بخش های مختلف  هستند .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس گفت : در راستای کمک به بیماران کرونایی قرنطینه شده در منازل و جلوگیری از تردد آنان در سطح شهر یک گروه جهادی مامور رسیدگی به نیاز ها و خرید های این بیماران هستند.

وی عنوان داشت : با توجه به کمبود پزشک عمومی در بیمارستان امام خمینی طبس و با پیگیری های انجام شده یک نفر پزشک عمومی از کادر درمان سپاه مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند.

خبازی بیان داشت : به منظور تامین اکسیژن بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان طبس به صورت یک روز در میان تعداد 100 کپسول توسط ترابری سپاه به بیرجند منتقل و پس از پر کردن به طبس جهت استفاده بیماران باز می گردانند.

وی گفت : در زمینه شناسایی و غربالگری بیماران کرونایی قراردادی توسط گروه جهادی سردار سلیمانی و اداره بهداشت و درمان شهرستان طبس نوشته شده تا پس از آموزش ، محله به محله پالایش و غربالگری انجام شود.