پنجشنبه 1399/09/06 - 08:38 khjonobi-admin

پروژه های محرومیت زدایی از آغاز هفته بسیج تا پایان هفته دفاع استان با اعتبار 17 میلیارد تومان افتتاح می شود

هفته بسیج یادآور دلاوری‌ها و ایثارگری‌های مردانی است که در طول چهل ساله انقلاب اسلامی همواره در همه صحنه‌ها در میدان حضور داشته و پای کار بودند.

بزرگ مردانی که بعد از دفاع مقدس در سیل، زلزله و کمک‌های مومنانه همواره پای کار بودند و حال در این روزهای کرونایی نیز قدم در میدان خدمت گذاشته و در تولید ماسک، کمک مومنانه و کمک به بیماران کرونایی هر چه در توان دارند انجام دادند. بسیجیانی بی ادعا که تنها خدمت به مردم را افتخاری بزرگ برای خود می‌دانند و هدفشان کمک به اقشار ضعیف و  محرومیت زدایی است.

اقدامات بسیج تنها به این عرصه‌ها و فعالیت‌ها خلاصه نمی‌شود و در هرکجا که کار لنگ بزند بسیجیان آستین همت بالا می‌زنند تا یک گوشه کار را بگیرند.

با حضور فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) و مسئول سازمان بسیج سازندگی استان پروژه‌های بسیج سازندگی در شهرستان قاینات به نمایندگی در روستای نار گندل به بهره‌برداری رسید.

رئیس بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی در این مراسم اظهار داشت: در هفته بسیج   370 پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در قالب طرح  40 هزار پروژه عمرانی بسیج با اعتبار کلی 17 میلیارد تومان در استان افتتاح می‌شود.

مهدی هنری گفت: بخش زیادی از اعتبارات مورد نیاز از طریق خیران  تأمین شده و بخشی از کمک محرومیت‌زدایی سپاه و بسیج سازندگی و کمک دستگاه‌های اجرایی تامین شده است و با مشارکت مردم کار اجرایی آن انجام شده و در بازه زمانی هفته بسیج افتتاح می‌شود.

وی اظهار داشت: با همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی استان از ابتدای سال گذشته تاکنون 920 پروژه در قالب طرح 40 هزار پروژه عمرانی بسیج به اتمام رسیده و مابقی آنها تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: بالغ بر 42 میلیارد تومان  برای اجرا آنها هزینه شده و تا پایان سال در مراسمات مختلف مانند دهه فجر افتتاح می‌شود.

هنری عنوان کرد: مراسم محوری افتتاحیه برنامه‌های بسیج سازندگی در هفته بسیج با حضور مهمانان کشوری در 17 آذرماه در قالب پروژه سالن ورزشی روستای افین به نمایندگی از همه پروژه‌ها افتتاح خواهد شد.

وی افزود: امروز قنات و یک باب منزل روستایی در روستای نار گندل قاینات با مشارکت جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بهره‌برداری رسید.