پنجشنبه 1399/11/09 - 07:48 khjonobi-admin
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خبر داد:

توزیع ۱۶۶ میلیارد تومان کمک مومنانه در بین نیازمندان خراسان جنوبی

هنری از اجرای مرحله سوم از گام سوم نهضت کمک مومنانه در دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: از ابتدای نهضت کمک‌های مومنانه تاکنون خدماتی به ارزش ۱۶۶ میلیارد تومان به جامعه هدف ارائه شده است.

 «مهدی هنری» امروز (۸ بهمن) در گفتگو با رسانه های گروهی استان با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر ضرورت ایجاد رزمایش گسترده مواسات و کمک های مومنانه برای یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت، اظهار کرد: تاکنون این نهضت بزرگ در بازه‌های زمانی مختلف در چندین مرحله در سطح استان برگزار شده است

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌ جنوبی با اشاره به اجرای مرحله سوم از گام سوم نهضت کمک مومنانه در دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: در این مرحله با استفاده از ظرفیت تمامی نهادهای خدمت رسان، دستگاه های اجرایی، گروهای جهادی و اقشار مختلف بسیج و آحاد همیشه در صحنه مردمی در جهت هم افزایی و ارائه خدمات هرچه بهتر در زمینه اشتغال شروع به کار خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بحث اشتغال در جهت شناسایی و حمایت از افراد آسیب دیده از بیماری کرونا در دستور کار است، ادامه داد: در ذیل گام سوم نهضت کمک مومنانه بحث تهیه و توزیع سبد معیشتی، آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، بهداشت و درمان، اشتغال، آموزش و پرورش، ازدواج آسان و تامین جهیزیه و مسکن دنبال می شود.

هنری از توزیع ۳۳۹ هزار سبد معیشتی از ابتدای آغاز نهضت کمک مومنانه تاکنون در ایتان خبر داد و افزود: همچنین ۱۴ هزار جفت کفش و لباس، چهار هزار عدد لوازم زندگی و ۶ هزار کارت هدیه نیز بین نیازمندان توزیع شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌ جنوبی در ادامه توزیع یک میلیون و ۸۰۰ هزار پرس غذای گرم، ۸۸۵ هزار قرص نان و ۱۸۵ هزار کیلوگرم گوشت قربانی توزیع را از دیگر اقدامات انجام شده در این رزمایش برشمرد که در در مجموع خدماتی به ارزش ۱۲۱ میلیارد تومان به قشر نیازمند ارائه شده است.

وی عنوان کرد: از ابتدای آغاز کمک مومنانه در استان تاکنون در بحث ازدواج آسان هزار و ۷۵۰ سری جهیزیه به ارزش ۱۷ میلیارد تومان اهدا شده است.

هنری با اشاره به اینکه در عرصه بهداشت و درمان نیز ۹۶ هزار بسته بهداشتی با هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد تومان تهیه و توزیع شده است، افزود: تاکنون هفت هزار و ۷۰۰ فقره وام به ارزش ۵۵ میلیارد تومان در زمینه‌های اشتغال، مسکن، رفع مایحتاج زندگی، افراد و مشاغل آسیب دیده از کرونا اعطا شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌ جنوبی یادآور شد: در بحث آموزش و پرورش نیز ۶۸ هزار بسته لوازم‌التحریر، هزار و ۱۰۰ عدد تبلت و وسایل کمک آموزشی بین نیازمندان توزیع شد و  ۲۶ هزار نفر ساعت خدمات آموزشی به جامعه هدف ارائه شده است که ارزش خدمات ارایه شده در این عرصه مبلغ ۱۴ میلیارد تومان است.

وی در پایان به آزادی ۸۳ زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ بیش از ۱۱ میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: از ابتدای نهضت کمک‌های مومنانه تاکنون خدماتی به ارزش ۱۶۶ میلیارد تومان ارائه شده است.