یکشنبه 1399/11/19 - 15:44 khjonobi-admin
احیای 28 قنات شهرستان خوسف طی یکسال گذشته

افتتاح قنات روستاهای رک و دهشیب شهرستان خوسف با اعتبار 2900 میلیون ریال

هنری گفت: قنات روستاهای رک و دهشیب شهرستان خوسف با 2900میلیون ریال اعتبار احیا شد.

 طی مراسمی پیش از ظهر امروز همزمان به دهه مبارک فجر با حضور مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی وتعدادی از مسئولان شهرستانی قنات روستاهای رک و دهشیب شهرستان خوسف افتتاح شد.

مهدی هنری مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی در حاشیه افتتاح قنات روستای رک و دهشیب خوسف که به مناسبت ایام دهه مبارک فجر انجام شد در جمع خبرنگاران، گفت: برای این دو پروژه که توسط بسیج سازندگی اجرا شده قنوات به طول 307 متر احیا شده است.

1وی با بیان این‌که 2900میلیون ریال برای احیای قنوات هزینه شده، افزود این دو روستا شبکه آب شرب نداشته و با تانکر آبرسانی می‌شوند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: احیای قنات این دو روستا باعث تامین آب شرب 50 خانوار در این روستاها نیز شده است.

هنری عنوان کرد: در روستای دهشیب قنات روستا کاملا خشکیده بوده که پس از اجرای کیفی پروژه و احیای 230 متر از طول آن، آب جاری شده است.

وی دبی آب را حدود 2 لیتر بر ثانیه دانست و گفت: احیای قنوات موجب خوشحالی مردم روستا شده است.

2مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در روستای رک نیز که بدلیل عبور مسیر قنات از زیر منازل روستا، آب دچار آلودگی بوده که با احیای قنات و اصلاح مسیر، آب شرب با کیفیت در قنات جاری شده است.

هنری خاطرنشان کرد: احیای قنوات باعث انگیزه بخشی به مردم روستا شده و زمینه برگشت تعدادی از خانوارهای روستا را فراهم کرده است.

وی عنوان کرد: در یکسال گذشته احیای تعداد 28 رشته قنات در شهرستان خوسف توسط بسیج سازندگی سپاه انصار الرضا (ع) اجرایی شده است.

3