دوشنبه 1399/11/20 - 16:22 khjonobi-admin
فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی خبر داد

ایجاد اشتغال برای بیش از 1700نفر در رزمایش کمک مومنانه

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی گفت: برنامه اصلی ما اشتغال بوده و 250نفر تسهیلات از بانکها گرفتند و یک هزار و 790نفر در بهمن ماه شاغل شدند که این روند ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) استان صبح امروز در حاشیه مراسم نمادین مرحله سوم رزمایش کمکهای مومنانه در روستای گازار بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به ایام پیروزی انقلاب اسلامی این مرحله از کمکهای مومنانه بیشتر توجه به اشتغال جوانان و ایجاد صندوق های قرض الحسنه بوده است بنا شده که  با هماهنگی همه نهادهای خدمت رسان در این مرحله بیشتر سرمایه گذاری روی اشتغال جوانان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مبنای اصلی در سراسر استان کمکهای مومنانه در بهمن ماه بحث اشتغال بوده و کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته است افزود: با حمایت بانکها و تسهیلات واگذار شده و خصوصاً آموزش برای اشتغال در زمینه فنی و حرفه ای، گلیم بافی، قالی بافی و پارچه بافی در اکثر روستاها دنبال شده و اعضا نیز برای راه اندازی شرکتهای تعاونی هزینه ها را جمع آوری کردند.

قاسمی عنوان داشت: برنامه اصلی ما اشتغال بوده و 250نفر تسهیلات از بانکها گرفتند و یک هزار و 790نفر در بهمن ماه شاغل شدند که این روند ادامه دارد و در سالهای آینده قوت پیدا می کند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه نوع خدمت رسانی با گذشته فرق کرده چون قبلاً گروههای جهادی کارهای عمرانی و فرهنگی در روستاها انجام می دادند و حالا گروههای جهادی حرفه ای شدند و خدمات فنی و آموزشی بیشتر در روستاها انجام می شود و نیز امکانات برای تولید فراهم می شود.

فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) استان با تشکر و قدردانی از همه مربیان ، اساتید و بانکها و شرکتهایی که پشتیبانی مالی کردند گفت: همه تلاش ما این است که تولید در روستاها رونق بگیرد که در بخشهای مختلف مانند کشاورزی و به خصوص صنایع دستی از جمله صنایع دستی، پارچه بافی، گلیم بافی و قالی بافی رونق گرفته است و جوانان ابتکارهای خوبی داشته اند.

وی با اشاره به تلاش همه دستگاه ها، استانداری و ادارات در زمینه اشتغالزایی افزود: هر دستگاه تا پایان بهمن عملکرد اشتغال ارائه خواهند داد.

قاسمی گفت: مراسم نمادین مرحله سوم از گام سوم کمکهای مومنانه امروز در منطقه گازار برگزار شد تا بتوانیم به شرکتهای تعاونی بسیجیان و صندوقهای قرض الحسنه کمک کنیم تا محصولات خودشان را برای بازدید به نمایش بگذارند، از خدمات و زحمات آنان تشکر شود و این روند در شهرستانها نیز ادامه خواهد داشت.