چهارشنبه 1400/04/02 - 13:47 khjonobi-admin
رکوردزنی بسیج سازندگی

لایروبی و و کول گذاری قنات روستای حویگان در کمتر از ۱۱ روز

قنات روستای حویگان شهرستان خوسف به صورت جهادی در کمتر از ۱۱ روز لایروبی و و کول گذاری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خراسان جنوبی 

رئیس سازمان بسیج سازندگی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به سیل اردیبهشت‌ماه امسال که در سه شهرستان استان رخ داد و خسارات زیادی به بیش از 30 رشته قنات وارد کرد، مشکلات فراوانی را برای روستاییان عزیز در زمینه آب کشاورزی و آب آشامیدنی ایجاد کرد.

مهدی هنری بیان کرد: با توجه به مراجعات زیاد مردمی در زمینه کمک به رفع مشکل قنوات و از طرفی تامین نشدن اعتبارات از مدیریت بحران و جهاد کشاورزی، سازمان بسیج سازندگی استان با هماهنگی مجموعه جهاد کشاورزی در فاز اول کار اجرایی حدود 7 رشته قنات در 3 شهرستان بیرجند خوسف و سربیشه را آغاز کرد.

وی گفت: اعتبار بر آورده شده و مورد نیاز برای این 7 پروژه حدود 15 میلیارد ریال است که قرار است پس از تامین اعتبار در اختیار مجموعه بسیج سازندگی قرار گیرد اما به دلیل مشکل آب مردم روستاها کار اجرایی آن زودتر انجام و نخستین پروژه قنات روستای حویگان خوسف با تلاش شبانه‌روزی جهادگران مجموعه بسیج سازندگی در کمتر از 11 روز به صورت جهادی حدود 170 متر از طول قنات مجدداً لایروبی و و کول‌گذاری شد و کار اجرایی این قنات به لحاظ بازه زمانی یک رکورد محسوب می‌شود.

هنری بیان کرد با هماهنگی و تفاهمی که با مجموعه جهاد و استانداری انجام شده است با تامین اعتبارات در حوزه بحران در مورد پروژه‌های قنوات سایر پروژه‌های مشکل‌دار در بحث سیل در برنامه قرار خواهد گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)