شنبه 1400/05/02 - 12:59 khjonobi-admin

قنوات خاموش ۲ روستا در «خوسف» جان گرفت

رئیس بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از احیای ۲ رشته قنات در روستا‌های دستگرد و نوغاب خور شهرستان خوسف خبر داد و گفت: این قنوات با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان با کمک اعتباری دولت و مردم به اتمام رسید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خراسان جنوبی، مهدی هنری صبح امروز در مراسم احیا قنوات روستاهای نوغاب خور و دستگرد شهرستان خوسف، اظهار داشت: در جریان سیل اردیبهشت‌ماه سال جاری که در 3 شهرستان استان رخ داد، خسارات زیادی به بیش از ۳۰ رشته قنات وارد شد و مشکلات عدیده‌ای برای کشاورزان ایجاد شد.

وی با اعلام اینکه سازمان بسیج سازندگی استان با هماهنگی مجموعه جهاد کشاورزی در فاز اول کار اجرایی ۷ رشته قنات در ۳ شهرستان بیرجند، خوسف و سربیشه را آغاز کرد، بیان داشت: اعتبار برآورد شده و مورد نیاز برای این ۷ پروژه حدود ۱۵ میلیارد ریال است.

1

رئیس بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی محرومیت‌زدایی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی است، تبیین کرد: اجرای پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی در خراسان‌جنوبی که درگیر خشکسالی‌های چندین ساله است از اهمیت زیادی برخوردار است.

هنری با اشاره به فعالیت بسیج سازندگی در بخش احیا و مرمت قنوات، یادآور شد: یکی از اولویت‌های بسیج سازندگی پروژه‌های تأمین منابع آب کشاورزی و احیا و مرمت قنوات است که از ۱۰ سال گذشته بر این بخش متمرکز شده و این طرح‌ها را با همکاری مردم و سازمان جهاد کشاورزی در تمامی شهرستان‌ها در حال اجرا دارد.

وی به احیا و مرمت قنوات روستاهای نوغاب خور و دستگرد شهرستان خوسف اشاره و مطرح کرد: این قنوات در مجموع با ۶۰۰ متر حجم عملیات اجرایی و اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان با کمک اعتباری دولت و مردم به اتمام رسید.

2

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)