خدمت‌رسانی به مناطق محروم نگین خدمات نظام است
شناسه خبر :۱۰۳۶۴

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: خدمت‌رسانی به مردم محروم و مناطق کم برخوردار، نگین انگشتری خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

نسخه مناسب چاپ

 

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: در سفر به خراسان جنوبی تصمیم بر این است تا شرایط پروژه‌های محرومیت‌زدایی این استان را مورد بررسی قرار دهیم.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور بویژه الگوهای توسعه غلطی که در دوران جنگ توسط برخی فعالان عرصه اقتصادی یا مسئولان برنامه‌ریز در کشور ایجاد شده است، رهبر معظم انقلاب همواره بر رفع تنگناها و رسیدن به شرایط ایده‌آل تاکید دارند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: با توجه به تاکیدات رهبری، تدابیر فرمانده کل سپاه و برنامه‌های سازمان بسیج، حضور بسیجیان در عرصه‌های سازندگی کشور توسعه و تعمیق می‌یابد.

وی ادامه داد: در این مسیر رهنمودها و نکات ارزنده‌ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بسیار سودمند است تا هم ذخیره معنوی در تدوام این راه باشد و هم نکته‌ای از برنامه خدمتگزاران مغفول نماند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی هم در این دیدار گفت: بر اساس شاخصه‌ها و نظرسنجی‌هایی که در سطح کشور انجام می‌شود خراسان جنوبی همیشه در ولایتمداری در صدر بوده که این موضوع خیلی مغتنم است.

سرهنگ پاسدار محمد زهرایی افزود: در کنار محرومیت‌هایی که در خراسان جنوبی وجود دارد این استان دارای ظرفیت‌های فراوانی از جمله سرمایه انسانی است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۶ پدر علم کشور در حوزه‌های مختلف مربوط به استان خراسان جنوبی هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی اظهار داشت: بخشی از ظرفیت‌ها مربوط به محصولات استراتژیک خاص استان از جمله زرشک، زعفران و عناب است در حالیکه این استان ۲۰ سال خشکسالی را پشت سر گذاشته است.

وی تصریح کرد: اخیر برخی استان‌ها به کشت این محصولات روی آورده‌اند اما میان من تا ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان است.

سرهنگ زهرایی وجود معادن را از دیگر ظرفیت‌های خراسان جنوبی دانست و گفت: اخیرا این استان روی ریل توسعه افتاده است و همگرایی و هم‌افزایی در حال انجام است.

وی یادآور شد: در دیداری که با معظم‌له داشتیم ایشان در خصوص حرکت‌های جهادی دو مطالبه جدی داشتند ابتدا اینکه گفتمان جهادی عمومی شود یعنی گستره خدمات‌رسانی به لحاظ کمی و کیفی افزایش یابد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: اکنون ۱۱ هزار گروه جهادی در قالب ۵۰۰ هزار نفر در کشور فعال هستند که رهبری فرمودند این تعداد، تنها پنج تا ۱۰ درصد جوانان است و چرا بقیه باید از خدمت‌رسانی به محرومان محروم بمانند.

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری شاید همه نیاز نباشد در گروه‌های جهادی حضور داشته باشند اما بایستی تفکر خدمت‌رسانی در محیط‌های مختلف توسعه یابد.

سرهنگ زهرایی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت‌های جهادی فرمودند، جهاد موفق شما هنرمندانه منعکس نمی‌شود در حالیکه بایستی مردم در جریان فعالیت‌ها و خدمات گروه‌های جهادی قرار بگیرند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی هم گفت: نماینده ولی فقیه در استان همواره پشتیبان و همراه ما بوده و مرتب در موضوع خدمات‌رسانی و حمایت از محرومان تاکید و توصیه دارند.

سردار علی قاسمی افزود: به همین منظور ستاد محرومیت‌زدایی مشترکی از تمام نهادهای خدمت‌رسان، موسسه‌های خیریه و دستگاه‌های دولتی که در زمینه محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی فعال هستند تشکیل شده و نشست‌های متعددی برگزار شده است.

وی بیان کرد: در این زمینه تقسیم کار خوبی صورت گرفته است اما هنوز نیاز به کار زیادی دارد و در این خصوص هماهنگی‌های خوبی ایجاد شده و نشست‌ها مرتب تشکیل می‌شود.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: با دعوت و پیگیری نماینده ولی فقیه در استان، رئیس بنیاد برکت و اکثر مسئولان و دست اندرکاران به استان سفر کردند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نهضت خدمت‌رسانی در استان آغاز شده است و ادامه دارد و هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های خدمت‌رسان به وجود آمده است.

۶ هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده و عام‌المنفعه از ۴۰ هزار پروژه عمرانی طرح بزرگ خدمت‌رسانی همزمان با سراسر کشور امروز (یکشنبه) با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین و استاندار در استان خراسان جنوبی افتتاح شد.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها