بسیج سازندگی طرح «از آبخیز تا جالیز» را اجرا می‌کند
شناسه خبر :۱۰۵۳۷

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: طرح «از آبخیز تا جالیز» یکی از پروژه‌های محرومیت‌زدایی است که با اولویت آب در قالب احیای قنات‌ها، ساخت استخر و جاده بین مزارع در کشور اجرا می‌شود.

نسخه مناسب چاپ

 

سرهنگ محمد زهرایی روز دوشنبه در حاشیه سفر معاون اول رئیس جمهوری به بخش درح شهرستان سربیشه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه‌های اشتغال بسیج سازندگی روی محصولات راهبردی هر منطقه تمرکز دارد که برای شهرستان زیرکوه، محصول زرشک را در زنجیره ارزش تولید بسته‌بندی و وارد بازار می‌کنیم. 

وی افزود: بر اساس پیگیری‌های استاندار خراسان جنوبی مقرر شده که برای شهرستان‌های مرزی و محروم استان از نهادهای حاکمیتی، معین مشخص شود گرچه ماموریت ذاتی این نهادها نیست اما با توجه به تاکید مقام معظم رهبری برای محرومیت‌زدایی، بسیج سازندگی در رسیدگی به نقاط محروم با دولت همکاری می‌کند. 

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه برای نخستین بار همایش روز روستا و عشایر در منطقه محروم برگزار می‌شود بیان کرد: با پیگیری‌های استاندار خراسان جنوبی و با کمک معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، شهرستان‌های مرزی و محروم مد نظر قرار گرفته است تا هر شهرستان یک دستگاه معین داشته باشد. 

وی گفت: بسیج سازندگی و سپاه پاسداران به صورت داوطلبانه طرف یک تفاهم‌نامه برای پنج سال در شهرستان مرزی زیرکوه قرار گرفته است. 

زهرایی با بیان اینکه دهستان‌های محروم سراسر کشور در حوزه تعیین خط یگان‌ها قرار می‌گیرد اظهار داشت: در کنار ماموریت‌های نظامی، بسیج سازندگی و سپاه به درخواست استاندار خراسان جنوبی تمرکز خود را به نقاط  مرزی به ویژه زیرکوه گذاشته‌اند. 

او ادامه داد: چهار دهستان در زیرکوه نقطه هدف است که این نقاط از پشتیبانی لجستیکی و امکاناتی مرکز بهره‌مند می‌شوند. 

وی با بیان اینکه شهرستان زیرکوه به طور ویژه جغرافیای فعالیت گروه‌های جهادی خواهد بود اظهار داشت: از ظرفیت سپاه استان نیز در بحث ماشین‌آلات و نیروی انسانی برای شهرستان زیرکوه استفاده می‌شود. 

رئیس سازمان بسیج سازندگی یادآور شد: برنامه عملیاتی سالانه این تفاهم‌نامه تا پایان سال تدوین می‌شود.

سه تفاهم‌نامه با محوریت محرومیت‌زدایی امروز همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری در شهر دُرح بین سه نهاد حاکمیتی و استانداری خراسان جنوبی امضا شد و برای توسعه شهرستان زیرکوه رئیس سازمان بسیج سازندگی تفاهم نامه همکاری با استاندار خراسان جنوبی امضا کرد. 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها