همراه با مردم تا پایان اسکان دائم
شناسه خبر :۱۳۹۷

نصب ۱۲۰ کانکس در منطقه زلزله زده شیخ صله

پس از اقدامات اولیه ضروری در جهت رسیدگی به هموطنان عزیز کرمانشاه روستای مرزی شیخ صله با حدود ۵۰۰ خانوار جمعیت به استان خراسان جنوبی و شمالی محول شده است.در این جهت مصاحبه ای کردیم با مهندس مهدی هنری جانشین سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی که به تازگی به این استان سفر کرده است:
نسخه مناسب چاپ

جانشین سازمان بسیج سازندگی استان می گوید: پس از وقوع زلزله کرمانشاه و تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر توجه ویژه به مناطق لزلله زده و دستور فرماندهی محترم کل سپاه، روستاهای زلزله زده کرمانشاه به سپاه واگذار گردید و بر اساس تقسیم بندی صورت گرفته روستای مرزی شیخ صله با حدود ۵۰۰ خانوار جمعیت به سپاه استان واگذار گردید. بنا به دستور بحث خدمات رسانی، اسکان اضطراری و اسکان موقت روستا در برنامه سپاه استان قرر گرفت و سازمان بسیج سازندگی مدیریت میدانی برنامه ها را بر عهده دارد.

در مرحله اول در بخش امداد و نجات و اسکان اضطراری مردم نصب چادر ها و توزیع اقلام جمع آوری شده از استان بر اساس نیاز منطقه انجام گرفته و سپس با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سپاه عملیات آوار برداری، اسکان موقت زلزله زدگان آغاز گردید.

حضور گروه جهادی در منطقه

وی می گوید: با اعزام گروه های جهادی روند احداث اسکان موقت مردم سرعت گرفت و در حال حاضر بیش از ۳۰ نفر در قالب گروه های جهادی عمرانی در روستا مستقر هستند و در قالب چند تیم تخصصی با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا(ص) ساخت سکوها، نصب فریم و پانل کانکس ها و آواربرداری و کمک به انتقال وسایل منازل را بر عهده دارند. همچنین همراه گروه های جهادی یک تیم پزشکی به همراه دارو بصورت شبانه روزی در روستا مستقر بوده و یک نفر روحانی نیز همراه گروه در منطقه حاضر و برنامه های فرهنگی روستا،‌ برگزاری جلسات شاد مخصوص کودکان و همچنین بدلیل تعطیلی موقت مدارس کلاس های اوقات فراغت دانش آموزان را مدیریت می کند.

نصب ۱۲۰ کانکس برای اسکان زلزله زدگان

هنری عنوان کرد: تعداد منازل تخریبی نیاز به احداث در ابتدا حدود ۱۴۰ واحد توسط بنیاد مسکن مشخص شد که با توجه به زلزله ۶ ریشتری چند روز پیش تعداد آنها در حال افزایش است و تا به حال به ۱۹۰ واحد رسیده است. بر این اساس ساخت سکوهای مورد نیاز کانکس ها تا پایان امروز به ۱۹۰ سکو رسیده و تکمیل می شود. تا امروز حدود ۱۲۰ کانکس نصب و تکمیل شده و مابقی کانکس ها در حال نصب و در مرحله فریم می باشد. همچنین کار آوار برداری ۱۴۰ واحد تا صبح امروز به اتمام رسیده است.

هنری از نصب و استقرار ۴۵ کانکس ثابت اهدایی از استان خبر می دهد و می گوید: ۹ باب سرویس بهداشتی و ۳ باب حمام نیز نصب گردیده است.

اعزام گروه های جهادی طبق برنامه و بر اساس نیازمندی

جانشین سازمان بسیج سازندگی استان گفت: با  توجه به برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان اسکان دائم هموطنان ما در این منطقه سپاه در کنار آنها خواهد بود و براساس برنامه گروه های جهادی بصورت نوبتی و بر طبق نیاز منطقه به روستا اعزام خواهند شد.

به دلیل اینکه بحث اسکان دائم مردم و تکمیل واحد های مسکونی با مبالغ وام امکان پذیر نیست جلسات متعددی در استان برگزار و بنا به تقسیم بندی صورت گرفته مقرر شد برای هر واحد مسکونی مبلغ ۱۰ میلیون تومان اهدایی از طریق مردم خونگرم استان و جهت کمک به تکمیل واحدها در اختیار مردم قرار گیرد.

وی در انتها لذا از کلیه هم استانی های عزیز درخواست کرد کمک های خود را در این راستا به مراکز جمع آوری کمک ها در سپاه استان و نواحی مقاومت بسیج شهرستان ها تحویل و یا به شماره حساب  ۵۱۵۱۶۲۸۴۳۸۰۱۱  نزد بانک سپه واریز کنند.

مطالب مرتبط: 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.