شناسه خبر :۳۱۰۹

جهادگران خراسان جنوبی مناطق زلزله زده کرمان را می سازند

سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: پیرو سفر فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناطق زلزله زده کرمان به دستور سردار« جعفری» ماموریت حضور در مناطق زلزله زده شهرستان راور کرمان به سپاه این استان ابلاغ شد.
نسخه مناسب چاپ

مهندس«مهدی هنری» افزود: بسیج سازندگی که متولی کار است هفته گذشته با اعزام تیمی پیشرو نسبت به بازدید از منطقه هدف واگذار شده اقدام کرد و با هماهنگی سپاه کرمان، فرمانداری شهرستان راور، بخشداری و دهیاری ها از همه روستاهای زیر پوشش سرکشی شد و وضعیت روستاها به لحاظ اسکان دائم و نیازمندی مردم بررسی شد. 
وی روستاهای واگذار شده به سپاه استان برای خدمت رسانی و کمک به احداث اسکان دائم و موقت را ۹ روستا اعلام کرد و ادامه داد: این روستاها مربوط به شهرستان راور بخش هجدک و دهستان کوهساران است که شامل گروک، هنک، گورک، حرجند، جرک، گورکانی،گرک، ساروج، هفتاد میش و تیکورپای کنک است. 
به گفته وی  جمعیت روستاهای این منطقه حدود دو هزار و ۶۰۰ نفر و ۶۸۰ خانوار است که حدود نیمی از این جمعیت به صورت ثابت در روستاها مستقر هستند و بقیه به طور فصلی حضور دارند.
سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان از نصب حدود ۳۸ کانکس برای اسکان موقت خبر داد و گفت: برای تکمیل این مرحله حدود ۳۰ کانکس و ۱۸ سرویس بهداشتی دیگر مورد نیاز است. 
«هنری» ادامه داد: در این منطقه با توجه به این که به لحاظ تلفات و مصدومان مشکل خاصی نبود به همین دلیل عملیات اسکان دائم بلافاصله آغاز شد و اکنون درحال اجراست. به گفته وی حدود ۳۰۰ واحد مسکونی نیاز به آوار برداری داشت که تاکنون حدود ۲۵۰ واحد آوار برداری شده است و بخشی در مرحله فونداسیون و تعدادی هم در فاز اجرای اسکلت و دیوار چینی است.
این مقام مسئول از اعزام گروه های جهادی به این منطقه خبر داد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده برای کمک به خانواده های مستمند و ناتوان در بحث احداث مسکن از روز گذشته ۹۶ گروه جهادی اعزام آنها به منطقه آغاز شده که با رویکرد عمرانی به یاری مردم زلزله زده این روستاها می شتابند. 
«هنری» از جمله نیازمندی های منطقه را مصالح و کامیون برای حمل آن اعلام کرد و گفت: مردم نوع دوست استان، بخش های خصوصی، کارخانجات و نهادها می توانند برای کمک به تکمیل واحد مسکونی مردم کمک های خود را به سپاه و نواحی مقاومت بسیج شهرستان ها تحویل دهند.
 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها