شنبه 1400/01/07 - 17:31 استان خراسان جنوبی
گروه های جهادی ساماندهی می شوند

ترسیم نقشه راه ۱۰ ساله برای بسیج سازندگی

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: سازمان بسیج سازندگی بر اساس نقشه راه ۱۰ ساله‌ای که برای خود ترسیم، تبیین و ابلاغ کرده است تا بتواند ماهیت جریان و تفکر جهادی را در کشور محقق سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خراسان جنوبی سردار محمد زهرایی صبح امروز در بازدید از گروه‌های جهادی مستقر در نقطه مرزی (درح) شهرستان سربیشه و بخش شوسف شهرستان نهبندان با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی کشور در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی بر اساس نقشه راه ۱۰ ساله‌ای که برای خود ترسیم، تبیین و ابلاغ کرده است تا بتواند ماهیت جریان و تفکر جهادی را در کشور محقق سازد.

وی افزود: در این راستا چندین برنامه داریم که اولین برنامه به‌عنوان اولین برش گروه‌های جهادی در سال اول این است که گروه‌های جهادی ساماندهی و برای فعالیت مجوز دو ساله به آن‌ها داده شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: مجوز گروه‌های جهادی تخصصی و ایجاد قرارگاه استانی و ملی در سطح کشور از دیگر برنامه‌های ترسیم‌شده در سازمان بسیج سازندگی کشور است که در این راستا نوروز امسال تاکنون شش قرارگاه ملی در سطح کشور ایجاد شده است.

زهرایی با بیان اینکه یک قرارگاه ملی در خراسان رضوی و شهرستان خواف، دو قرارگاه ملی در استان سیستان و بلوچستان، دو قرارگاه در استان کرمان و یک قرارگاه در شهرستان سر پل ذهاب راه‌اندازی شده است که این ۶ قرارگاه ملی در موضوعات مختلف ملی موضوعی و عرصه‌ای خدمت‌رسانی می‌کنند.

 وی تصریح کرد: همه گروه‌های جهادی در سطح کشور که بخواهند در نوروز به‌قصد هجرت بروند بر اساس تخصصی که دارند ساماندهی می‌‌شوند و اولویت اول با قرارگاه ملی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه همچنین علاوه بر قرارگاه ملی هر استان، یک قرارگاه استانی هم برای خود ایجاد کرده است، اضافه کرد: به‌عنوان‌مثال بسیج سازندگی در استان خراسان‌جنوبی قرارگاه امام رضا(ع) را که پایگاه اصلی آن در بشرویه است ایجاد کرده، اما با هماهنگی و انسجام صورت‌گرفته تعداد ۱۵۰ نفر جهادگر در حوزه‌های مختلف خدمت‌رسانی پای‌کار آمدند و امروز در منطقه مرزی درح در حال خدمت‌رسانی و جهاد هستند.

زهرایی گفت: قرار است امسال الگوسازی قرارگاهی جریان جهادی در کشور و همچنین در کنار آن برش سالیانه عملیاتی بر اساس نیازمندی‌هایی که قرارگاه‌ها مستقر می‌شوند، محقق شود و کارگروه‌های تخصصی ذیل شورای جهادی مجامع شهرستانی استانی امسال هویت خود را پیدا می‌کنند.

گفتنی است نوروز امسال قرارگاه جهادی امام رضا(ع) مستقر در بخش درح شهرستان سربیشه و گروه جهادی شهید وزوایی از دانشگاه صنعتی شریف تهران مستقر در روستاهای بخش شوسف و دیگر گروه های جهادی در نقاط مختلف استان به خدمت‌رسانی جهادی به اهالی این مناطق پرداختند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)